Co se stane, když uděláte 100 dřepů za den?

Pokud jde o silový trénink, dřepy jsou jedním z nejlepších, ne-li nejlepším cvičením, které můžete dělat. Provedením 100 dřepů denně si mnoho lidí všimlo pozoruhodných výsledků.

Dřep je základní pohyb, který aktivuje téměř každý sval v těle. Dřepy jsou složené cvičení, což znamená, že procvičují více svalových skupin najednou. Když uděláte dřep, spustíte všechny hlavní svalové skupiny nohou současně a zároveň zapojíte svaly svého jádra, které zahrnuje břišní svaly, šikmé svaly, bránici, ohýbače kyčle a pánevní dno.

Provedení 100 dřepů denně pomůže udržet vaše tělo silné a zdravé a také vám potenciálně poskytne výsledky marnivosti, po kterých toužíte .

Když trénujeme nohy, stavíme na přirozeně velké svalové skupině. Jak se tyto svaly zvětšují například pravidelným prováděním dřepů, zvyšuje se váš metabolismus. Když se váš metabolismus zrychlí, budete spalovat kalorie navíc v klidu a také budete spalovat kalorie tím, že budete každý den dělat dřepy. Pravidelné provádění dřepů je proto vynikající způsob, jak si vytvořit kalorický deficit , aniž byste se o to připravili.

Možná jste již slyšeli o „výzvě 100 dřepů za den“, což byla virální fitness výzva, která měla svůj debut v roce 2018. Mnoho lidí po celém světě ji vyzkoušelo a přísahá na ni.

Může vám 100 dřepů denně pomoci dosáhnout vašich fitness cílů? Co se stane s vaším tělem, když uděláte 100 dřepů denně?

Co je to výzva „100 dřepů za den“?

Výzva 100 dřepů za den se poprvé rozšířila v červnu 2018 a vytvořil ji Cassey Ho. Tisíce mužů a žen po celém světě se k ní připojily živě na Instagramu pro 100 dřepů denně po dobu 30 dnů. Cassey to namíchal, včetně široké škály variant dřepů jiných než základní dřep, aby se zaměřil na konkrétní svaly. Jak víme, existuje mnoho různých typů dřepů . Některé variace zahrnovaly:

  • Úzký dřep pro cílení na čtyřkolky
  • Sumo dřepy k procvičení hýžďových svalů a svalů vnitřní strany stehen
  • Dřepy na jedné noze k izolaci každé nohy

Od té doby se rozběhla výzva 100 dřepů za den. Další influenceři se chopili výzvy 100 dřepů za den a důrazně ji obhajují, sdílejí svou cestu se svými následovníky a zveřejňují své výsledky .

Jedním z důvodů, proč je výzva 100 dřepů za den tak úspěšná, může souviset se skupinovou mentalitou účasti na virové výzvě. Stejnou odpovědnost můžete najít, když si najdete přítele nebo sourozence, který s vámi udělá 100 dřepů za den.

Výzkumníci, kteří studovali účinky kondičních výzev na sociálních sítích, zjistili, že jsou dobrým zdrojem informací o zdraví a kondici a zvyšují motivaci jednotlivců chodit ven a cvičit. To dává smysl, protože lidé jsou sociální tvorové.

Je také uklidňující vidět lidi na všech úrovních fitness, jak se účastní těchto typů fitness výzev. Chodit do posilovny nebo cvičit na veřejnosti může být zastrašující, pokud jste ve světě fitness nováčkem, ale účastnit se výzvy doma, sami, a přitom ne sami, je mnohem méně skličující.

Dřepy jsou kalistenické cviky, které lze snadno provádět doma bez vybavení.

Spálí 100 dřepů denně hodně kalorií?

Určitě spálíte více kalorií za den, pokud začnete dělat 100 dřepů denně. Je však téměř nemožné určit, co může způsobit, že jedinec spálí více kalorií. Náš metabolismus je komplexní a jedinečný pro každého člověka. Nemluvě o tom, že i zde hraje dost aktivní roli vaše strava. Pokud příliš omezujete svůj kalorický příjem, vaše tělo začne držet na kaloriích, které má, a váš metabolismus se zpomalí, což znamená, že spálíte méně kalorií.

Jak již bylo řečeno, cvičení obecně, zejména odporový trénink nebo vzpírání, spaluje kalorie, takže pokud zvýšíte počet dřepů z 0 na 100 (nebo dokonce z 50 na 100), přirozeně budete spálit více kalorií za den.

Navíc mnozí, kteří se zúčastnili této výzvy dřepů, hlásili znatelně větší svaly na nohou, zejména hýžďové a kvadricepsy. Jak jsme viděli dříve, větší svalová hmota znamená zvýšenou rychlost metabolismu, což znamená více spálených kalorií v klidu.

Jak se vaše tělo změní, když uděláte 100 dřepů denně?

Existuje mnoho způsobů, jak se vaše tělo může změnit tím, že uděláte 100 dřepů denně.

První a nejzřetelnější je potenciálně větší a kulatější hýždě, stejně jako zvýšená síla v nohách, hýžďových svalech a jádru a více tónovaná definice.

Kvůli každodenním dřepům může také dojít ke ztrátě hmotnosti, ztrátě tuku a menšímu břichu.

Existují lidé, kteří tuto výzvu zvládli a všimli si změny tvaru svých nohou, ale viditelnost vašich svalů závisí na procentu tělesného tuku, který máte, a existuje mnoho faktorů, které mohou přispět k vyššímu procentu tělesného tuku.

Cvičení jako dřepy také pomáhají posilovat pojivové tkáně mezi vašimi klouby.

Nakonec, pokud vyzkoušíte výzvu 100 dřepů za den, pravděpodobně zjistíte, že se vaše držení těla zlepšilo. Pravidelné dřepování může také stimulovat váš trávicí systém a dělat pohyby střev snadnější a pravidelnější.

Změny vašeho těla po 30 a 60 dnech

Důsledná rutina dřepů v kombinaci se zdravou stravou bohatou na bílkoviny, zdravé tuky a vlákninu vám může pomoci nabrat 0,5 až 2 kila svalů za měsíc. Opět se to bude lišit od člověka k člověku a vaše genetická výbava bude určitě faktorem, pokud jde o vaše výsledky .

Jak budete pokračovat ve výzvě, zjistíte, že vaše dřepy budou snazší, když budete silnější.

Chcete-li budovat svaly, musíte se neustále snažit. Zkuste do svého dřepu přidat nějakou váhu zhruba po týdnu tím, že budete při dřepu držet činky, a pokračujte v navyšování, až budou vaše dřepy méně náročné. Můžete také kombinovat některé varianty dřepů, jako jsou skokové dřepy nebo dělené dřepy. Existuje tolik variant dřepů, ze kterých si můžete vybrat, a nemusíte udělat 100 stejných dřepů. Můžete si vybrat 4 různé typy dřepů a udělat 25 z každého denně.

Tipy pro bezpečné a efektivní provádění dřepů

Před prováděním dřepů je důležité se řádně zahřát, aby se snížilo riziko zranění a zlepšila se pohyblivost kyčlí, kolen a kotníků a také rozsah pohybu. Zahřátí vám pomůže hlouběji dřepnout a zapracovat svaly tvrději. Měli byste také protáhnout příslušné svaly před a po provedení dřepů.

Pokud se chystáte vyzkoušet výzvu 100 dřepů za den, je nutné se ujistit, že dřep děláte správně.

TJ Mentus z Garage Gym Reviews říká: „Správný dřep projde celým rozsahem pohybu s kyčlemi jdoucími níže paralelně s koleny a kyčlemi také nesou většinu zátěže. Při vstávání by hýžďové svaly měly být zapojeny. Tím se sníží tlak na spodní část zad a kolen. Také se chcete vyhnout zakulacení dolní části zad, když se dostanete na dno dřepu, protože to dostane páteř do kompromisní polohy.“

Možná budete chtít zmáčknout hýžďové svaly, když se dostanete do stoje s každým dřepem, a možná budete chtít použít nízkou židli jako vodítko, abyste se ujistili, že dřepujete dostatečně nízko.

Mentus vysvětluje: „Riziko provádění vysokých opakování dřepů se špatnou formou spočívá v tom, že to nesprávně zatíží klouby, jako jsou kolena a spodní část zad, což může z dlouhodobého hlediska způsobit podráždění, bolest nebo zranění. Každý špatný zástupce vyvíjí větší tlak na tyto klouby způsobem, pro který nebyly navrženy. Provádění špatných opakování také trénuje tělo, aby se nadále pohybovalo ve špatných vzorech a nevyužívalo svaly efektivně.“

Mentus radí: „Pokud cítíte, že se vaše forma dřepu během 100 opakování začíná zhoršovat, pak by bylo nejlepší začít s menším počtem opakování a budovat vytrvalost, abyste nakonec dokončili 100 dobrých dřepů.“

Zkuste si rozdělit opakování dřepu do přírůstků po 10, 25 nebo 50 a dřepněte si několikrát během dne, místo abyste se pokoušeli udělat všech 100 dřepů najednou. Dřepy můžete dělat, když se díváte na televizi, čekáte na výtah nebo během pracovní přestávky.

Dřepy jsou skvělý způsob, jak nabrat sílu po celém těle, takže pokud vás zajímá, co pro vás může udělat 100 dřepů denně, připojte se k výzvě a vyzkoušejte si to na vlastní kůži.