Zavítejte na ostrov Cres – jeden z nejkrásnějších ostrovů Jadranu

Ostrov Cres představuje kouzelné místo Jadranu. Můžete si zde užívat jak krásné pláže a tyrkysovou mořskou vodu, tak i úchvatné výhledy na okolní krajinu s horami nebo na idylické vesničky. Ostrov nabízí různé možnosti ubytování chorvatsko a tak si na své přijdou i nejnáročnější cestovatelé.

Co navštívit a vyzkoušet na Cresu?

Mnoho turistických tras a cyklistických stezek pro milovníky outdoorových aktivit nabízí místní letovisko Punta Križa.

Nejstarší ostrovní vesnicí je Lubenica. Díky svému umístění na strmém útesu nabízí nádherné výhledy na moře a okolní krajinu. Historii tohoto místa mapují muzeum, kostel a hrad, které jsou součástí vesnice.

Na ostrově naleznete velké množství různých pláží. Některé z nich jsou vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Na své si zde přijdou také milovníci vodních aktivit. Mezi nejkrásnější pláže patří Meli, která se nachází v městečku Mali Lošinj. Obklopují ji borovice, které poskytují příjemný stín. Vyzkoušet si zde můžete také různé druhy vodních sportů. Patří mezi ně potápění, rybaření, windsurfing nebo jachting.

Ostrov nabízí celou řadu zajímavých kulturních a historických pamětihodností. Ty ukazují na místní tradice a kulturu.

Cres se může pochlubit i skvělou gastronomií. Pochutnat si zde můžete na tradičních chorvatských pokrmech. Proslulé jsou i místní sýry a vína.

Návštěva ostrova Cres je nezapomenutelným zážitkem plným krásné přírody, historie, kultury a gastronomie. Pokud hledáte místo, kde si odpočinete a užijete si klidnou dovolenou s rodinou nebo přáteli, tento ostrov je pro vás to pravé. Díky tomu všemu se stane vaše dovolena chorvatsko nezapomenutelnou. Zarezervujte si ubytování, třeba na portálu ubytovanivchorvatsku.cz a těšte se na báječný letní odpočinek.