Jak aplikovat krémové oční stíny v 6 krocích

Krémové oční stíny jsou skvělé pro začátečníky, protože se snadno nanášejí a nabízejí bohatou pigmentaci. Naučte se, jak aplikovat krémové oční stíny s tímto jednoduchým make-up tutoriálem.

Co je to krémový oční stín?

Krémové oční stíny (nebo krémové oční stíny) je voskový make-up, který můžete aplikovat kolem oka pro barevný, intenzivně pigmentovaný vzhled. Krémové oční stíny se dodávají v třpytivých, orosených nebo matných vzorcích a v široké škále barev. Balení se liší, od paletek očních stínů, tub a tyčinek až po jednotlivé květináče.

Krémové vs. pudrové oční stíny

Krémové i pudrové stíny mají výhody. Pokud chcete do své make-upové rutiny přidat krémové oční stíny nebo se držet pudru, zde jsou hlavní rozdíly mezi těmito dvěma formulacemi:

  • Aplikace : Zatímco nanášíte pudrové oční stíny štětcem na make-up pro snadné míchání, můžete nanášet krémové oční stíny čistou špičkou prstu nebo štětcem.
  • Účinnost se liší podle typu pleti : Pudrové oční stíny fungují dobře na všechny typy pleti, ale krémové oční stíny fungují lépe na normální až suchou pleť. Na mastné pleti má tendenci se rozmazávat , ale tento efekt můžete snížit přidáním vrstvy průsvitného pudru nebo očního primeru.
  • Potenciál vrstvení : Krémové oční stíny lze sestavit, ale může být obtížnější je vrstvit s jinými produkty než práškovými očními stíny, protože jejich intenzivní pigmentace a hustá konzistence se hůře mísí s jinými produkty očního make-upu. Práškové formulace jsou nejlepší volbou pro složitější vzhled, jako jsou kouřové oči .
  • Pigmentace : Krémové oční stíny mají hlubší, silnější barvu nebo třpyt než práškové oční stíny, protože jsou hustší a lépe sestavitelné.
  • Síla výdrže : Krémové oční stíny mají tendenci zůstat nasazené a udržet si svou barvu déle než práškové oční stíny. Pudrové receptury se rychleji mačkají a vyblednou a jsou méně dlouhotrvající.

Jak aplikovat krémové oční stíny

Existuje mnoho různých způsobů, jak začlenit krémové oční stíny do vzhledu očí. Zde je návod krok za krokem, jak aplikovat oční stíny :

1. Připravte si pleť . Aplikace očních stínů nejlépe přilne na čistou pleť. Zaměřte se na nanášení make-upu po ranní rutině péče o pleť nebo si před aplikací vyčistěte oční víčka, pokud se rozhodnete nalíčit se později během dne.

2. Vyzkoušejte primer na oční stíny . Zvolte primer pro oční stíny pro extra fixaci, nebo přidejte nejprve vrstvu práškových očních stínů nebo průsvitného pudru, které pomohou absorbovat přebytečnou vlhkost z mastné pleti.

3. Naneste krémové oční stíny na aplikační nástroj . Svůj vzhled krémových očních stínů můžete vytvořit pomocí malého štětce na make-up nebo čistého konečku prstu. Pokud chcete použít prst, vizážisté doporučují používat prsteníček, protože má menší rozsah pohybu a povzbuzuje vás k použití menší síly na jemnou pokožku očí. (Některé krémové barvy se dodávají v tyčinkách na oční stíny nebo tubě, podobně jako rtěnka. Nemusíte je nanášet na štětec nebo prst – tento krok můžete přeskočit a aplikovat přímo na oční víčko.)

4. Naneste vrstvu krémového stínu . Pomocí štětce na oční stíny nebo prsteníčku jemně naneste krémové oční stíny do středu víčka poblíž linie řas. Klepněte a lehce přejeďte barvou směrem k vnějším a vnitřním rohům odtud. (Začít od středu pomáhá zabránit tomu, aby se na okrajích nebo rozích víčka nahromadilo příliš mnoho očních stínů.) Stín můžete rozprostřít směrem nahoru k obočí, na spodní linii řas nebo do vnitřního koutku oka. odvážnější pohled.

5. Nechte čas na nastavení . Krémové oční stíny potřebují chvilku na zaschnutí na víčku, aby vypadaly dlouho, takže počkejte deset až patnáct sekund se zvednutým obočím, aby zaschlo. Pokud tento krok přeskočíte, složení krému se může pomačkat.

6. Pokračujte se svými dalšími make-upovými produkty . Po očních stínech můžete svému očnímu make-upu dodat extra glam pomocí oční linky a řasenky.