Jak hydratovat pleť: 12 tipů pro hydrataci pleti

Zjistěte, jak správně hydratovat pokožku pomocí užitečných produktů a zcela přírodních metod.

Co je hydratace pleti?

Hydratace pokožky je proces ošetření pokožky hydratačními produkty, aby byla pokožka jemná a pružná. Dehydratovaná pleť je napjatější a matnější, má více vrásek a může vytvářet tmavé kruhy pod očima. Suchá pokožka se může vyskytnout u všech typů pleti, proto je důležité najít správná pleťová mléka a techniky, jak udržet pokožku hydratovanou. Hydratace je často posledním krokem v rutině péče o pleť, ačkoli správná výživa a hydratace pleti přesahuje pouhý krok. Díky správným postupům budete moci předcházet suchu a zvýšit zadržování vody.

Jak hydratovat pleť

Zvažte použití následujících technik k dosažení hydratované pokožky.

1. Použijte zvlhčovač . Prostředí s nízkou vlhkostí často vede k suché pokožce. Použijte přenosný zvlhčovač nebo si jej nechte nainstalovat do jednotky ústředního vytápění vašeho domova.

2. Hydratujte pleť pleťovým mlékem, mastmi nebo pleťovými krémy . Od hydratačních krémů po vazelínu (vazelinu), existuje mnoho volně prodejných produktů péče o pleť, které lze použít k hydrataci pokožky. Hledejte pleťové vody obsahující lipidy, ceramidy, glycerin nebo kyselinu hyaluronovou, které pomohou posílit ochrannou bariéru pokožky. Pokud máte mastný typ pleti, zvažte použití bezolejového hydratačního krému, abyste udrželi pokožku hydratovanou, aniž byste přispívali k mastnotě.

3. Vyzkoušejte hydratační séra . Například změkčující séra Squalane pomáhají napodobovat výhody přírodních olejů vaší pokožky a poskytují přirozené antioxidanty. Lidé s obzvláště suchou pokožkou mohou mít prospěch z vrstvení séra s hydratačním krémem.

4. Pro jasnější pleť použijte sérum s vitamínem C . Jak kůže stárne, produkce kolagenu se snižuje, což způsobuje ztrátu elasticity pokožky. Pleťové masky a séra s vitamínem C pomáhají rozjasnit tón pleti. Kombinace místního a perorálního vitaminu C může pomoci zvýšit produkci kolagenu, potenciálně pomáhá minimalizovat vrásky a jemné linky.

5. Naneste pleťové tonikum . Toner hydratuje vaši pokožku a umožňuje hydratačním krémům a sérům proniknout hlouběji do vašich pórů.

6. Pijte hodně vody . Vaše orgány – včetně kůže – absorbují vlhkost, když pijete vodu. Pití velkého množství vody po celý den a vyhýbání se nadměrné konzumaci diuretik, jako je káva a alkohol, může pomoci se zadržováním vlhkosti.

7. Peeling provádějte maximálně párkrát týdně . Peeling na obličej pomůže odstranit odumřelé kožní buňky a nahromaděné zbytky, které mohou ucpat kožní póry. Podobně chemický exfoliátor obsahující kyselinu glykolovou odstraňuje odumřelé buňky a pomáhá vaší pokožce absorbovat hydratační topické látky. Používejte peeling na obličej maximálně dvakrát až třikrát týdně. Chemický peeling, jako je peeling na obličej, nepoužívejte častěji než jednou týdně. Mějte na paměti, že nadměrná exfoliace snižuje vaši přirozenou kožní bariéru, takže se vyhněte exfoliaci, pokud je vaše pokožka suchá nebo podrážděná.

8. Používejte opalovací krém . Vystavení přímému slunečnímu záření může vaši pokožku dehydratovat. Dermatologové doporučují používat opalovací krém se silou SPF 30 nebo vyšší, aby blokoval asi devadesát sedm procent všech UVB paprsků. Pokud vás spálí, zklidněte a hydratujte svou pokožku aloe vera.

9. Používejte přírodní oleje . Pro podporu dehydratované pokožky můžete použít přírodní hydratační oleje. Pokud je vaše pokožka náchylná k akné, ale přesto je suchá, zvažte aplikaci jojobového oleje samotného nebo na hydratační krém.

10. Používejte pouze jemné čisticí prostředky . Abyste se vyhnuli zbavování pokožky esenciálních olejů, myjte si obličej denně čisticím prostředkem na obličej bez vůně určeným pro citlivou pokožku.

11. Vynechejte dlouhé horké sprchy . Dlouhé sprchování horkou vodou povzbudí vlhkost k opuštění pokožky. Místo toho se rozhodněte pro vlažné, kratší sprchy a vyhněte se používání mýdel na odstraňování oleje.

12. Hydratujte ihned po sprše . Uzamkněte vlhkost tím, že si na celé tělo nanesete krém nebo bambucké máslo hned poté, co vyjdete ze sprchy. Podobně hydratačně mohou působit i tělové oleje nanesené na mírně vlhkou pokožku.