Jak čistit štětce na make-up v 5 krocích

Čištění make-upových nástrojů – jako jsou houbičky a štětce – je nezbytné, aby byly dlouhotrvající a hygienické, a suché štětce nanášejí kosmetické produkty efektivněji. Naučte se sušit štětce na make-up pomocí tohoto podrobného průvodce.

Co jsou štětce na make-up?

Štětce na make-up jsou nástroje pro nanášení různých druhů kosmetických produktů, včetně podkladové báze , korektoru, tvářenky, očních stínů a očních linek. Přicházejí v mnoha tvarech a velikostech pro různé vzhledy make-upu – velké a široké štětce jsou lepší pro produkty na obličej, jako je make-up a tvářenka, zatímco malé nebo zúžené štětce jsou lepší pro produkty zaměřené na detaily, jako jsou stíny a linky. Štětce na make-up využívají buď zvířecí srst nebo syntetická vlákna.

Jak často byste měli čistit štětce na make-up?

Štětce na make-up je nutné pravidelně čistit, protože špinavé štětce na make-up jsou plné odumřelých kožních buněk a mohou být živnou půdou pro bakterie. Jak často budete muset štětce čistit, závisí na tom, jak často je používáte – to může být jednou týdně až jednou měsíčně. Pokud máte vyrážky nebo jiné kožní problémy, čistěte štětce častěji. U štětců, které používáte zřídka, stačí jednou za měsíc. Že je čas na dobré čištění štětce, poznáte, když si všimnete nahromadění kosmetických produktů mezi hlavou kartáčku a základnou štětce.

Chcete-li vyčistit štětce na make-up, krouživými pohyby jimi protřepejte dlaň vlažnou vodou a jemným mýdlem nebo DIY čističem štětců na make-up, dokud z čističe štětců nezůstane žádná pěna a voda nepoteče čistá.

Jak dlouho trvá, než štětce na make-up zaschnou?

Proces sušení na vzduchu u štětců na make-up může trvat dvě až dvanáct hodin (nebo více), v závislosti na velikosti a hustotě štětce. Tenké vějířovité štětce mohou trvat dvě až tři hodiny, zatímco husté štětce kabuki mohou schnout dvanáct hodin nebo více.

Nepoužívejte fén k sušení mokrých štětců, protože může deformovat hlavu, roztavit lepidlo a způsobit rychlejší vypadávání štětin štětců.

Jak usušit štětce na make-up v 5 krocích

Zde je návod krok za krokem, který vám pomůže vysušit štětce na make-up:

1. Vyčistěte si štětce . Čistěte své štětce krouživým pohybem proti dlani vlažnou vodou a jemným čisticím prostředkem (jako je dětský šampon nebo speciální čistič na štětce), dokud nezůstane žádná pěna a voda nepoteče čistá.

2. Vymačkejte vodu . Jakmile jsou vaše štětce čisté, zabalte je jeden po druhém do čistého ručníku a jemně je vyždímejte, abyste odstranili co nejvíce vody.

3. Přetvarujte je . Voda může způsobit, že štětce na make-up ztratí svůj tvar, takže poté, co vytlačíte přebytečnou vodu, pomocí ruky jemně vytvarujte hlavu štětce a vyhlaďte všechny štětiny, které nejsou na svém místě.

4. Položte je naplocho nebo je umístěte do sušičky . Umístěte čisté štětce vodorovně na čistý ručník nebo papírový ručník na pracovní stůl nebo jiný rovný povrch. Vyhněte se sušení štětců svisle v šálku s hlavami štětce nahoru, protože voda stéká dolů k základně štětce a poškozuje lepidlo a rukojeť štětce. Pokud máte omezený prostor na pultu, kupte si stojan na sušení make-upu; tento nástroj vám umožňuje sušit štětce vzhůru nohama s chloupky štětce směrem dolů, čímž se zabrání poškození při zachování tvaru štětce.

5. Nechte je uschnout na vzduchu . Sušení na vzduchu je nejbezpečnější a nejúčinnější způsob sušení štětců – pokud použijete vysoušeč vlasů nebo jiný nástroj s nuceným prouděním vzduchu, může je zkroutit z tvaru nebo způsobit, že ztratí vlasy mnohem rychleji uvolněním lepidla. Chcete-li dosáhnout nejrychlejších výsledků, sušte štětce na vzduchu v blízkosti dveří nebo okna pro maximální cirkulaci vzduchu nebo v místnosti s dobrou klimatizací. Vyhněte se místům, na která dopadá přímé sluneční světlo, protože to může vybělit a zkroutit vaše štětce.