Tipy na tužku na rty: Jak aplikovat tužku na rty ve 4 krocích

Naučte se, jak začlenit tužku na rty do vaší kosmetické rutiny, abyste vytvořili výrazný nebo přirozený vzhled.

Co je to tužka na rty?

Linka na rty je kosmetický produkt, který vašim rtům dodává pigment, aby vytvořil rozměr a výrazné linie mezi vašimi rty a pokožkou. Existují tři typy tužek na rty: tužkové tužky na rty, twist-up tužky na rty a tužky na rty. Tužkové tužky na rty můžete naostřit na jemnou špičku, zatímco twist-up a pastelkové tužky mají silnější hrot ideální pro přidání objemu. Tužky na rty se dodávají v široké škále barev, od neutrální růžové a hnědé až po výrazné červené a fialové.

Co dělá tužka na rty?

Kontury na rty pigmentují a obkreslují vaše rty, aby vytvořily definici nebo větší objem. Obkreslení oblasti rtů vložkou také slouží jako obrys, když kloužete po rtěnce nebo jiných produktech na rty.

Jak si vybrat tužku na rty: 5 tipů

Můžete experimentovat s různými odstíny tužek na rty, abyste vytvořili výrazný nebo přirozený vzhled make-upu. Zde je několik tipů, které vám pomohou vybrat tu správnou tužku na rty:

1. Zvažte svůj přirozený tón pleti . Při výběru tužky na rty se řiďte podle typu pleti a přirozeného podtónu. Studené tóny pleti mají modrý nádech, takže tužky na rty s fialovým, fialovým nebo modrým odstínem zvýrazňují vaši přirozenou pleť. Pokud máte na pleti teplé podtóny, vyberte tužku na rty s oranžovými nebo červenými odstíny, jako jsou broskvové nebo korálové odstíny.

2. Rozhodněte se, jak velkou definici potřebuje váš vzhled rtěnky . Různé tužky na rty nabízejí různé výhody. Tenká tužka na rty má nejtenčí hrot, což umožňuje větší přesnost, zatímco pastelka nebo kroucené tužky na rty vytvářejí měkčí a silnější linku.

3. Hledejte tužky na rty s výdrží . Podívejte se, zda do své kosmetické taštičky přidáte dlouhotrvající tužky na rty, abyste zajistili, že produkty na rty zůstanou na svém místě bez rozmazání co nejdéle.

4. Slaďte tužku na rty s barvou rtěnky . Vytvořte definici a objem tím, že překryjete rty tužkou na rty a použijete odpovídající odstín rtěnky. Rozhodněte se pro odstíny rtěnky blízké vaší přirozené barvě rtů, abyste vypadali bez make-upu , nebo vyzkoušejte výraznou červenou rtěnku.

5. Rozhodněte se pro hydratační tužku na rty . Pokud máte suchou pokožku, hledejte tužky na rty bez sulfátů a krutostí s výživnými složkami, jako je jojobový olej, kokosový olej a kyselina hyaluronová. Matné rtěnky mohou vysušovat rty, takže aplikujte jiné zvlhčovače rtů, jako jsou balzámy na rty nebo oleje, abyste dokončili vzhled make-upu nebo večer, abyste udrželi suché rty hydratované .

Jak aplikovat tužku na rty: 4 kroky k použití tužky na rty

Ať už se rozhodnete pro matný vzhled rtů s tekutou rtěnkou nebo zkusíte vysoce lesklý povrch s tónovaným leskem na rty, tužky na rty vám pomohou vytvořit definovaný vzhled rtů. Postupujte podle těchto kroků péče o pleť a make-upu, které vám pomohou aplikovat tužku na rty:

1. Začněte s peelingem . Vytvořte dokonalý šmrnc nejprve peelingem, abyste odstranili šupinatou pokožku ze rtů. K odstranění odumřelé kůže používejte měkký zubní kartáček nebo drogerii nebo kutilský peeling na rty a vyhněte se peelingu častěji než jednou týdně, protože přílišné odlupování může podráždit vaši pokožku a způsobit vysušení vašich rtů.

2. Připravte si vložku . Vyberte tužku na rty, která odpovídá barvě vaší rtěnky. Před nanesením lineru si pomocí ořezávátka připravte špičku a ujistěte se, že linky jsou tenké a ostré. Podšívka rtů vám pomůže nastínit, kam nanést rtěnku, a zabrání jejímu opeření, čímž vytvoříte dlouhotrvající a nápadný vzhled rtů.

3. Přidejte objem a definujte tvar rtů . Vizážisté doporučují začít s aplikací vložky u mašle nebo ve střední části horního rtu a nejprve obkreslit horní ret. Pokračujte ve sledování přirozené linie rtů až k vnějším koutkům. Poté, co si olemujete horní ret, opakujte na spodním rtu. Nahé odstíny tužky na rty vytvářejí přirozený stín, který dodává hloubce oblasti rtů.

4. Spárujte tužku na rty s korektorem pro extra definici . Vyzkoušejte tento trik s vložkou: Naneste korektor na okraje rtů. Nanesením korektoru po rtěnce a tužce na rty vytvoříte dobře definované linky, které pomohou upozornit na výrazné rty, zvláště pokud používáte výraznou barvu. Po dokončení aplikace barvy na rty začistěte okraje opatrným nanesením korektoru kolem pigmentu, abyste vytvořili výraznou linku mezi rty a pokožkou.

Vyhněte se make-upu používání tužky na rty jako oční linky; Pigmenty v tužkách na rty obsahují složky formulované pouze pro oblast vašich rtů, takže produkty používejte pouze k linkování rtů.