Jak konturovat nos v 5 krocích

Konturování zahrnuje použití make-upu ke změně a vylepšení rozměrů vašeho obličeje, takže váš nos vypadá menší, vaše lícní kosti vypadají vyšší a vaše rty vypadají plnější. Naučte se, jak konturovat nos pomocí těchto podrobných pokynů.

Co je konturování v make-upu?

Konturování je technika pro vytvarování a přidání rozměru vaší tváři pomocí make-upu o něco tmavšího nebo světlejšího, než je barva vaší pleti. Na rozdíl od každodenní báze a korektoru, které obvykle odpovídají barvě vaší pleti, konturování zahrnuje míchání příliš tmavých a příliš světlých odstínů, aby se vytvořil efekt stínu a světla.

Vizážisté použijí konturovací techniky ke zvýraznění lícních kostí, zeštíhlení nosu a vysekání čelisti.

5 tipů pro tvarování nosu

Začlenění kontur nosu do vaší make-upové rutiny vám umožní vytvořit iluzi, že je štíhlejší, delší nebo rovnější. Postupujte podle těchto tipů pro make-up a konturujte svůj nos jako profesionál.

1. Aplikujte po základním make-upu . Naneste primer, základ a korektor na obličej předtím, než začnete konturovat nos. Pokud před tím nanesete obrysové linky, efekty nebudou pod zbytkem make-upu tak viditelné.

2. Smíchejte s vysoce kvalitními nástroji . Dobré promíchání je klíčem ke konturování. K vytvoření obrysových linek po stranách nosu použijete malý šikmý štětec na make-up a ke sloučení linek použijete malý nadýchaný štětec. Použijte čistou houbičku na make-up, abyste konturu zalili se zbytkem podkladu, což zabrání tomu, aby okraje nosu vypadaly příliš tmavé ve srovnání se zbytkem obličeje. Pomocí vějířového štětce naneste rozjasňovač na vysoké body nosu.

3. Vyberte si správný odstín . Vyberte si konturovací odstín o několik odstínů tmavší, než je váš přirozený tón pleti. Příliš světlá barva obrysu neposkytuje dostatek stínu pro požadovaný efekt. Na druhou stranu, volba příliš tmavé obrysové barvy může vypadat méně přirozeně a může být obtížné ji smíchat. Mnoho značek nabízí konturovací palety s různými barvami vhodnými pro různé odstíny pleti, aby to bylo snadné.

4. Zvažte vzorec . Produkty Contour jsou k dispozici ve formě krému i prášku; první funguje nejlépe pro malé, koncentrované oblasti a druhý je lepší pro míchání. Pamatujte, že krémová kontura se na mastné pleti pravděpodobněji rozmaže. Pokud máte mastnou T-zónu nebo typ pleti, může být pro vaše potřeby lepší volbou konturovací pudr.

5. Použijte konturovací make-up . Někteří lidé mohou použít bronzer ke konturování v malém počtu, ale specializovaná konturovací paleta poskytne nejlepší výsledky. Produkty Contour obsahují řadu odstínů dostatečně tmavých, aby na vaší tváři vytvořily stíny. Naopak bronzerové produkty dodávají nositeli více záře a často obsahují třpyt, který nevytváří nejlepší stínovací efekt.

Jak konturovat nos

Postupujte podle těchto pokynů krok za krokem pro konturování nosu.

1. Shromážděte své produkty . Rozložte své make-upové štětce a produkty na pracovní plochu. Naneste péči o pleť a zbytek make-upu na obličej – jako je korektor a podkladová báze – jako obvykle. Naučte se aplikovat korektor pod oči .

2. Nakreslete obrysové čáry . Pomocí nejtmavšího odstínu z konturovací paletky nakreslete svým malým šikmým štětcem na make-up dvě paralelní tenké čáry po kořeni nosu. Přizpůsobte šířku mezi linkami správnému vzhledu podle tvaru vašeho obličeje . Pro vzhled štíhlejšího tvaru nosu nakreslete čáry těsně k sobě, ale ponechte mezi nimi určitý prostor. Na špičce nosu nakreslete čáru, která spojí dvě rovnoběžné čáry. Pro efekt knoflíkového nosu udělejte další vodorovnou čáru nad předchozí, abyste vytvořili malý rámeček na konci nosu, který později prolnete.

3. Promíchejte čáry . Přetáhněte pudr po stranách nosu směrem od mostu a každou linku vmíchejte malým nadýchaným štětečkem. Nemíchejte přes kořen nosu. Pokračujte v míchání, dokud nezmizí ostré linie vašeho obrysu.

4. Přidejte zvýrazňovač . Po smíchání naneste pomocí vějířového štětce rozjasňovač na střed nosu (nebo na můstek). Na závěr přidejte na špičku nosu více rozjasňovače.

5. Nastavte a promíchejte konturu . Vmíchejte jakýkoli zbývající produkt na stranách nosu do podkladové báze a korektoru pomocí houbičky na make-up, abyste vytvořili přirozený vzhled. Pokud používáte krémovou konturu, utěsněte produkt průsvitným fixačním práškem pro hlubší a déletrvající efekt. Pokud používáte konturovací pudr a linky jsou stále viditelné, poprašte jej malým množstvím nejsvětlejšího odstínu, aby se zjemnil.