9 stylingových tipů pro kudrnaté vlasy

Pokud máte kudrnaté vlasy, víte, že se chovají jinak než vlasy rovné nebo vlnité a že správná péče o vlasy může znamenat rozdíl mezi dnem dobrých vlasů a dnem špatných vlasů. Naučte se upravovat kudrnaté vlasy, abyste dosáhli požadovaného vzhledu.

Jak upravit kudrnaté vlasy

Pravděpodobně nejdůležitější součástí stylingu kudrnatých vlasů je způsob, jakým s nimi předem zacházíte. Postupujte podle těchto tipů pro kudrnaté vlasy pro skvěle vypadající, pružné kadeře po celý den.

1. Mokré vlasy pročesávejte zdola nahoru . Vaše kudrnaté vlasy se budou nejlépe rozčesávat, když začnete u konečků a budete je česat nahoru ke kořínkům. Vždy používejte hřeben se širokými zuby a jemně procházejte malé části a za pochodu rozmotávejte uzly. Česejte, dokud jsou vlasy ještě mokré, aby vaše kadeře uschly v jejich přirozeném tvaru.

2. Hluboký stav jednou týdně . Jednou týdně používejte hloubkově kondicionující vlasovou masku navrženou pro strukturu vašich vlasů, abyste obnovili lesk vašich kadeří a uzamkli v nich vlhkost. Pro extra vlhkost naneste kondicionér na suché vlasy a na dvacet minut je zakryjte sprchovou čepicí, poté šamponujte a upravte jako obvykle.

3. Osušte tričkem nebo ručníkem z mikrovlákna . K vysušení vlasů použijte tričko nebo ručník z mikrovlákna. Froté ručníky jsou na kudrnatých vlasech drsné a mohou způsobit krepatění a lámání, zatímco trička a ručníky z mikrovlákna jsou měkčí a šetrnější ke kadeřím. Můžete si také nechat vlasy uschnout na vzduchu, nebo zkusit „plopping“, což zahrnuje umístění vlasů do kupy na hlavě a následné zabalení do trička, aby uschly.

4. Najděte správné vlasové produkty . Používejte šampon a kondicionér určený pro kudrnaté vlasy. Pokud máte suché vlasy, zaměřte se na šampony bez sulfátů, které vašim kadeřím nezbaví živiny, a použijte hydratační kondicionér. Hledejte stylingové produkty, které jsou dobré pro váš typ vlasů: Kokosový olej rozmačká, bezoplachový kondicionér hydratuje a pěna nebo krém na kudrlinky dodá jemným vlasům tělo.

5. Pravidelně zastřihávejte vlasy . Roztřepené konečky vytvářejí krepaté vlasy. Chcete-li, aby váš účes vypadal hladce a pružně, navštěvujte pravidelně svého kadeřníka a nechte ho upravit. Zeptejte se svého stylisty, jak často byste měli přijít na úpravu, a postupujte podle jeho doporučení.

6. Chraňte své kadeře na noc . Chcete-li, aby se vaše kadeře během spánku nesrovnaly nebo nekrepatěly, vyzkoušejte „ananasový trik“ – shrňte si vlasy na temeni hlavy do měkké kudrlinky nebo spony, abyste je drželi pohromadě do volného drdolu. Spaní na hedvábném povlaku na polštář zabrání zamotávání a krepatění během spánku.

7. Použijte kulmu . Pokud vaše vlasy odmítají spolupracovat, kulma vám pomůže vrátit nepovedené kadeře na místo. Použijte kulmu, která má stejný průměr jako váš typ kulmy.

8. Použijte sprej na osvěžení kadeří . Sprej na vlasy osvěžující kudrlinky vám po noci spánku dodá skákací prsteny. Vyrobte si vlastní z teplé vody a bezoplachového kondicionéru, nebo si pořiďte sprej určený k tomuto účelu. Bohatě nastříkejte a promačkejte vlasy rukou, abyste vytvořili definované kadeře.

9. Pomocí difuzéru přidejte tělo . Když si chcete vlasy vyfénovat, použijte na fén difuzér, abyste se vyhnuli přímému teplu, které může způsobit krepatění. Před sušením nastříkejte do vlasů tepelnou tepelnou ochranu, aby byly vaše kadeře chráněny před poškozením teplem. Vlasy si vždy fénujte naruby, abyste udrželi tělo.