Jak si vyrobit svůj vlastní odstraňovač make-upu

Odstraňovač make-upu, který před čištěním rozpustí na obličeji kosmetické produkty, které potenciálně ucpávají póry, je důležitým prvkem vaší rutiny péče o pleť. Namísto nákupu v obchodě je smíchání řady přírodních ingrediencí pro výrobu domácího odstraňovače make-upu snadné, bezpečné a nákladově efektivní. Čtěte dále a zjistěte, jak vyrobit roztok na odstranění make-upu a ubrousky.

Co je to odstraňovač make-upu?

Odstraňovač make-upu je specializované řešení, které pomáhá odstranit make-up před čištěním obličeje, což vám umožní důkladněji vyčistit obličej. Některé odstraňovače make-upu jsou na olejové bázi, zatímco jiné jsou na vodní bázi, ale všechny pomáhají smýt kosmetiku ucpávající póry a opravit nečistoty z pleti. Mnoho drogerií a kosmetických obchodů prodává odličovač, ale můžete si vyrobit i svůj vlastní doma.

7 typů odstraňovačů make-upu

Zde jsou některé z nejoblíbenějších typů odstraňovačů make-upu, z nichž mnohé vyhovují různým typům pleti:

1. Kokosový olej : Rukama masírujte čistý kokosový olej – který má podobné účinky jako odličovač na olejové bázi – přímo na obličej, abyste odstranili make-up. Ti s mastnou pletí by se této metodě měli vyhnout, protože dodává vaší pokožce extra mastnotu.

2. Čisticí krém : Sametový čistící krém je svou strukturou podobnější hydratačnímu krému než většina ostatních odstraňovačů make-upu, protože hydratuje obličej a rozpouští make-up. I když čisticí krém nenahrazuje hydratační krém ve vaší kosmetické rutině, je to skvělá hydratační alternativa k tradičnímu odstraňovači make-upu pro osoby s velmi suchou pokožkou.

3. Odstraňovač očního make-upu : Odstraňovač očního make-upu se specificky zaměřuje na obtížně odstranitelný oční make-up (jako je voděodolná řasenka a oční linky), přičemž je dostatečně jemný na to, aby se dal použít i na oční okolí.

4. Olejový odstraňovač make-upu : Olejové čisticí prostředky na obličej smyjí make-up a uzamknou vlhkost, takže jsou skvělou volbou pro osoby se suchou pokožkou. Ti, kdo mají mastnou pleť, by se však měli vyvarovat používání tohoto typu odstraňovače make-upu, který může pleť více mastit.

5. Make-up ubrousky : Mnoho značek péče o pleť prodává ubrousky napuštěné roztokem na odstranění make-upu, což jsou skvělé produkty na cesty, které lze použít před čištěním obličeje.

6. Micelární voda : Micelární voda je produkt péče o pleť skládající se z čištěné vody, která odstraňuje make-up a jemně čistí jemnou pleť. Skládá se z čištěné vody, hydratačních složek (jako je glycerin) a jemných povrchově aktivních látek, které tvoří mikroskopické micely – molekuly, které přitahují a odstraňují nečistoty a mastnotu z pokožky. Micelární voda známá také tím, že je jemná, je ideální pro osoby se sklonem k akné nebo mastnou pleť.

7. Olej ze sladkých mandlí : Stejně jako u kokosového oleje, vmasírování oleje ze sladkých mandlí přímo na obličej rukama odstraní make-up.

Jaké materiály potřebujete k výrobě odstraňovače make-upu?

Ať už vyrábíte domácí ubrousky nebo roztoky na odstranění make-upu, budete muset shromáždit nějaké materiály, z nichž mnohé už možná máte po ruce.

1. Čisticí olej : Odličovací ubrousky vyžadují jednu až tři polévkové lžíce čisticího oleje dle vašeho výběru, který vám pomůže rozložit váš make-up. Skvělou možností jsou frakcionovaný kokosový olej, jojobový olej nebo extra panenský olivový olej.

2. Bavlněné tamponky : K výrobě odstraňovačů make-upu jsou nezbytné jemné, savé jednorázové ubrousky – jako vatové tampony nebo nenamočené kuličky odličovače.

3. Destilovaná voda : Destilovaná voda, typ čištěné vody, je nezbytná pro výrobu odličovacích ubrousků i roztoku.

4. Esenciální oleje : Přidejte dvanáct až dvacet čtyři kapek preferovaného esenciálního oleje do svých odličovacích ubrousků. Tea tree oil je oblíbenou volbou pro své čistící vlastnosti.

5. Nářadí na míchání : Budete potřebovat odměrné lžíce na odměření ingrediencí pro make-up ubrousky a středně velkou misku nebo džbán, abyste vše smíchali.

6. Skladovací nádoba : Pokud vyrábíte kosmetické ubrousky, budete potřebovat velkou skleněnou nádobu pro uložení ručníků a roztoku. Malá plastová stlačovací lahvička postačí, pokud vyrábíte vlastní řešení.

7. Vilín : Extrakt z této léčivé rostliny je skvělý pro lidi s aknózní pletí, protože odbourává přebytečnou mastnotu. Spolu s destilovanou vodou je to jedna ze dvou složek, které budete potřebovat k výrobě odličovacího roztoku.

Jak vyrobit ubrousky na odstranění make-upu

Chcete-li si vyrobit vlastní ubrousky na odstranění make-upu, postupujte podle těchto kroků:

1. Do sklenice vložte bavlněná kolečka . Naskládejte vatové tampony do nádoby, abyste je připravili na ponoření do směsi odličovače. Ujistěte se, že můžete snadno uchopit každý ručník z horní části stohu.

2. Smíchejte přísady . Smíchejte dva šálky destilované vody, jednu až tři polévkové lžíce čistícího oleje, jednu polévkovou lžíci vilínu a dvanáct až dvacet čtyři kapek vámi zvoleného esenciálního oleje ve středně velké misce a důkladně prošlehejte.

3. Směs nalijte na bavlněná kolečka . Nalijte směs do sklenice a pevně na ni zajistěte víko. Jemně nádobou zatřeste, aby byly všechny make-upové ubrousky rovnoměrně pokryty.

4. Použijte ubrousky . Sklenici skladujte na chladném a suchém místě a po odstranění ubrousku vraťte víko.

Jak vyrobit roztok na odstranění make-upu

Vyrobte si svůj vlastní odličovací roztok na bázi vilínového lískového odstraňovače make-upu pouze ze dvou jednoduchých ingrediencí: vilín a destilovaná voda. Tento přírodní protizánětlivý odstraňovač make-upu zklidňuje vaši pokožku a odstraňuje přebytečný maz; je to také zdravá volba pro ty, kteří mají pleť náchylnou k praskání nebo citlivou. Chcete-li si vyrobit svůj vlastní, postupujte podle tohoto receptu na odstraňovač make-upu:

1. Připravte si ingredience . Smíchejte stejné díly vilínu a destilované vody ve vámi zvolené nádobě.

2. Promíchejte, aby se spojily . Nádobou protřepejte, dokud se ingredience důkladně nespojí.

3. Aplikujte roztok . Pomocí žínky nebo vatových tamponů nanášejte odstraňovač make-upu na obličej krouživými pohyby, přičemž v okolí očí postupujte jemně.

4. Skladujte ve vzduchotěsné nádobě . Uchovávejte svůj odličovací roztok ve vzduchotěsné nádobě. Má trvanlivost až šest měsíců.

Před zahájením nového režimu péče o pleť

Jednotlivci pociťují různé úrovně citlivosti na složky obsažené v různých produktech péče o pleť. Před aplikací nového přípravku na pokožku se poraďte s dermatologem, abyste předešli nežádoucím reakcím. Tento článek je určen pouze pro vzdělávací a informační účely a nenahrazuje odbornou lékařskou pomoc.