Jak aplikovat oční krém: 4 tipy pro nanášení očního krému

Oční krém je cílený produkt péče o pleť, který hydratuje jemné oční okolí bez podráždění. Přečtěte si o aktivních složkách očního krému a o tom, jak jej bezpečně aplikovat.

Co je oční krém?

Oční krém je hydratační přípravek pro jemnou pokožku kolem očí. Oční krém může hydratovat pokožku, podporovat stárnutí a redukovat tmavé kruhy a otoky s přísadami, jako je vitamín C, retinol a kyselina hyaluronová. Stejně jako ostatní hydratační krémy na obličej může být i oční krém ve formě krému nebo gelu, který nejlépe funguje na mastnou pleť.

Oční okolí má nejtenčí pokožku na obličeji a rychle ztrácí vlhkost. Tato oblast je také náchylná k suchosti a známkám stárnutí, jako jsou jemné linky, oční vrásky a vrány. Oční krém můžete používat jako součást denní i noční péče o pleť.

Jak správně aplikovat oční krém

Postupujte podle tohoto podrobného průvodce aplikací očního krému:

1. Připravte si obličej . Ať už si oční krém nanášíte ráno nebo večer jako noční krém, je nezbytné si obličej nejprve očistit jemným čisticím prostředkem.

2. Umyjte si ruce . Oční krém se obecně nanáší prsteníčkem, takže si ruce umyjte mýdlem a vodou, abyste měli jistotu, že jsou čisté.

3. Dávkujte oční krém . Na prsteníček naneste množství očního krému o velikosti hrášku. Prstencové prsty mají přirozený lehký dotek díky nervům.

4. Naneste oční krém . Naneste oční krém v malých tečkách do půlkruhu do oblasti pod očima, od vnitřního koutku k vnějšímu koutku oka. Poté naneste oční krém do oblasti pod obočím a kolem očnice.

5. Nechte krém vstřebat . Počkejte devadesát sekund, aby vaše pokožka mohla absorbovat produkt , než nanesete další produkty na zbytek obličeje. Po nanesení očního krému můžete aplikovat toner, séra, hydratační krém , opalovací krém a make-up.

4 tipy na aplikaci očního krému

Při aplikaci očního krému dodržujte tyto tipy a triky:

1. Najděte oční krém, který je pro vás ten pravý . Nejlepší oční krém pro vás odpovídá typu a potřebám vaší pleti . Většina očních krémů je víceúčelová, ale některé obsahují aktivní složky, které se zaměřují na specifické kožní problémy. Pokud je vaším problémem stárnutí, používejte oční krémy proti stárnutí s aktivními složkami, jako jsou antioxidanty, jako je vitamín C a vitamín E, retinol a/nebo peptidy. K redukci tmavých kruhů používejte oční krémy s rozjasňujícími složkami, jako je niacinamid a kofein, které stahují krevní cévy. Pro maximální hydrataci používejte přípravky s kyselinou hyaluronovou .

2. Naneste oční krém . Oční krém je nezbytné jemně vmasírovat. Dávejte pozor, abyste si nedrhli oční okolí nebo netahali za kůži, což může podráždit oči.

3. Oční krém skladujte v lednici . Oční krém můžete skladovat v lednici, aby byl krém chladnější – to může být uklidňující, zvláště v teplejších měsících. Oční krém proti chladu může také pomoci snížit otoky očí.

4. Jemně poklepejte na oční okolí . Někteří odborníci na péči o pleť doporučují před aplikací očního krému jemně poklepávat nebo masírovat oční okolí, aby se lépe stimulovalo prokrvení dané oblasti. Zvýšený průtok krve může umožnit lepší absorpci produktu.