7 důvodů, proč nevidíte výsledky z vaší diety

Diety často nefungují a nevidět výsledky ze svého jídelníčku je neuvěřitelně běžné. Je možné , že děláte chyby, které si vůbec neuvědomujete, jíte příliš často mimo domov, zapomínáte počítat tekuté kalorie, vaše porce jsou příliš velké nebo jíte správně, ale málo cvičíte.

Někteří lidé počítají kalorie nahodile, kde nepočítají věci, jako jsou koření, omáčky a další „malé věci“, které se ve skutečnosti hodně sčítají.

Existuje bezpočet dalších důvodů, proč nemusíte vidět výsledky z vaší stravy. Níže se podíváme na některé z běžných důvodů, proč lidé nevidí výsledky ze své stravy, a na to, co by mohli udělat, aby výsledky začali vidět rychleji:

1. Nevaříte doma ani dostatečně nepřipravujete jídlo

Mnoho lidí , kteří jedí příliš často v restauracích, nevidí výsledky své stravy. Je velmi běžné věřit, že jste si v restauraci objednali něco zdravého a zdravé to vůbec není. Možná si neuvědomujete, že salátový dresink v salátu, který jste si objednali, je nabitý cukrem a kaloriemi. Nebo možná předkrm z mořských plodů, který jste si objednali, má v omáčce celou tyčinku másla. Problém je v tom, že pokud si to nevyrobíš sám, tak to prostě nevíš.

Pokud na dietě nevidíte žádné výsledky, zkuste vařit doma častěji . Tímto způsobem přesně víte, kolik oleje jste použili, kolik másla jste použili, a vaše kontrola nad přísadami usnadňuje počítání kalorií.

Výsledky svého jídelníčku uvidíte ještě rychleji, pokud začnete jídlo připravovat z domova. Budete výrazně méně pravděpodobně podvádět svou dietu, pokud máte jídlo připravené na týden a v lednici máte zdravé jídlo připravené k jídlu.

2. Zapomínáte počítat své tekuté kalorie

Možná jste náhodou zapomněli počítat své tekuté kalorie nebo je možná prostě nepohodlné mírnit příjem alkoholu. Bohužel musíte omezit příjem alkoholu, pokud chcete vidět výsledky, a musíte také počítat další tekuté kalorie, jako je pop a džus. Ta plechovka coca-coly a sklenice pomerančového džusu obsahují spoustu cukrů a kalorií, stejně jako ta sklenka vína nebo piva, která pijete.

Pokud nevidíte výsledky ze své stravy, i když jíte zdravě, je to pravděpodobně proto, že to, co pijete, není zdravé a pijete tuny tekutých kalorií. Pokud chcete vidět výsledky, začněte omezovat a snižovat své tekuté kalorie. Přejděte na vodu, neslazený ledový čaj a další nízkokalorické nápoje, jako jsou smoothies z borůvkového kokosového mléka.

3. Nepočítáte kalorie ani nehlídáte velikost porcí

Možná jíte relativně zdravá jídla a věříte, že vaše strava je zdravá, ale nevidíte výsledky, protože nepočítáte kalorie . Není to tak, že byste jen zapomněli počítat tekuté kalorie – nepočítáte kalorie vůbec.

Pokud jsou vaše porce příliš velké a nezajišťujete, že jste v kalorickém deficitu , i když jíte zdravě, nemusíte vidět výsledky z vaší stravy, protože musíte dosáhnout tohoto kalorického deficitu, abyste viděli výsledky. pravděpodobně očekáváte. Hubnutí je o kaloriích přijímaných vs. výdeji, a pokud jíte zdravě, ale neměříte porce ani nepočítáte kalorie, může to být důvod, proč nevidíte výsledky. To, že jíte zdravá jídla, neznamená, že nemusíte počítat kalorie, zvláště pokud je jedním z vašich cílů hubnutí.

4. Nevidíte výsledky, protože děláte chyby a děláte dietu nesprávně

Některé diety lze velmi snadno zkazit, pokud je děláte nesprávně. Například je velmi běžné dělat chyby při Keto dietě, a proto se nedostaví výsledky. Někteří lidé si neuvědomují, kolik sacharidů obsahují například omáčky nebo koření. Ostatní lidé na keto dietě se tak soustředí na počítání sacharidů, že úplně zapomínají počítat kalorie. Podívejte se na tyto běžné chyby v keto dietě .

Je také velmi časté dělat chyby v dietním plánu s přerušovaným půstem. Výsledky se nedočkáte, pokud například omylem přerušíte půst pitím dietní limonády během půstu. Možná děláte chyby, o kterých nevíte, a nevidíte kvůli tomu výsledky. Tím, že se vzděláte a přečtete si dietu, kterou se snažíte dělat, můžete začít napravovat některé z těchto chyb. Přečtěte si tento článek o překvapivých způsobech, jak můžete přerušit půst při dietě s přerušovaným půstem.

5. Bezmyšlenkovitě jíte nebo mlsáte pozdě v noci

Bohužel je velmi běžné, že lidé jedí celý den zdravě a najednou začnou pozdě večer mlsat nebo bezmyšlenkovitě jíst pozdě večer. Pokud jste vinni pozdním nočním mlsáním, nejste sami. Klíčem k boji proti tomuto zlozvyku je cvičit všímavé stravování . Nejezte, když se nudíte, u televize. Nebo alespoň sníst něco jako mražené bobule, které mají sotva nějaké kalorie.

6. Váš celkový denní energetický výdej (TDEE) není dostatečně aktivní

Je možné, že ze své stravy nevidíte výsledky, protože jste prostě příliš neaktivní a příliš sedaví. Pokud jde o hubnutí, záleží na vašem celkovém denním výdeji energie (TDEE) . Pokud máte sedavé zaměstnání, budete muset být kreativní, abyste do svého dne dostali více aktivity.

Místo výtahu jděte po schodech. Během polední přestávky se jděte projít. Udělejte si přestávku na prkno nebo nějaké dřepy. Stanovte si výzvy, jako je 100 dřepů denně a udělejte 25 dřepů najednou, v různých částech dne. Přihlaste se na cvičení ve vaší místní tělocvičně. Snažte se cvičit častěji, protože i když je hubnutí převážně o dietě, cvičení je důležité přidat do svého běžného režimu.