Jak vyplnit obočí v 7 krocích

Naučte se, jak vyplnit obočí pomocí těchto tipů, které vám pomohou dosáhnout toho nejlepšího vzhledu obočí.

6 Nástroje a produkty pro přirozené vyplnění obočí

Tyto nástroje vám mohou pomoci vytvořit vzhled plnějšího obočí nebo upravit obočí:

1. Kartáček na obočí : Kartáčky na obočí mají různé tvary a velikosti. Spoolie je typ kartáčku na obočí, který připomíná hůlku řasenky se štětinami, které na konci tvoří malý bod. Tradiční kartáček na obočí připomíná hřeben a má delší štětiny než špulka. Pokud máte husté obočí, zvažte použití štětečku ke zkrocení a vytvarování obočí nebo vyzkoušejte špulkový štěteček, kterým nanesete make-up obočí na tenčí obočí.

2. Gel nebo pomády na obočí : Stejně jako řasenka je gel na obočí dodáván v tubě s hůlkovým aplikátorem. Můžete najít čiré gely, které udrží tvar vašeho obočí, jako je gel na vlasy, nebo tónované přípravky, které přidávají pigment, aby vytvořily plně přirozeně vypadající obočí.

3. Tužka na obočí : Stejně jako tužka na oči, tyto produkty přidávají pigment, který pomáhá vytvořit definované obočí. Tužky na obočí najdete v drogeriích a kosmetických obchodech a jsou v mnoha odstínech, aby ladily s různými odstíny pleti a barvami vlasů.

4. Pudr na obočí : Alternativa k tužkám, pudry na obočí mají podobnou konzistenci jako oční stíny. Chcete-li k vyplnění obočí použít pudr na obočí, použijte šikmý štětec na make-up a naneste pudr na řídké oblasti obočí.

5. Šablona na obočí : Tento nástroj pro krásu pomáhá začátečníkům vytvořit rovnoměrný a konzistentní vzhled obočí. Zarovnejte šablonu s obočí a použijte ji jako vodítko při nanášení make-upu.

6. Pinzeta : Použijte pinzetu jako alternativu k navlékání nebo voskování k odstranění chloupků z obočí, které vypadnou z vašeho ideálního tvaru obočí.

Jak vyplnit obočí v 7 krocích

Zde je návod na líčení krok za krokem, který vám pomůže vyplnit vaše přirozené obočí:

1. Vyberte si správný produkt . Vizážisté doporučují používat různé produkty na obočí v závislosti na růstu vlasů. Pokud máte husté, husté obočí, rozhodněte se pro gel na obočí, který pomáhá udržet chloupky krotké a na místě. Pro tenké obočí, které vyžaduje větší úpravu, použijte tužku na obočí nebo pudr na obočí, abyste vytvořili objem a tvar.

2. Vyberte svůj odstín . Vyberte si tužku, pudr nebo gel na obočí podle své přirozené barvy obočí a vlasů. Určete rozsah barev, který nejlépe odpovídá vašemu přirozenému vzhledu, a vyberte si odstín, ať už bruneta, kaštanová, blond nebo černá; nebo zvolte čirý gel.

3. Zbloudilé chloupky štípejte . Připravte si obočí pinzetou všech zbloudilých chloupků obočí mimo ideální vzhled obočí, ale vyhněte se nadměrnému vytrhávání.

4. Vyčešte si obočí . Pomocí špulky nebo hřebenu na obočí kartáčujte obočí směrem nahoru, abyste obkreslili požadovaný tvar obočí. Kartáčování obočí také pomáhá prodlužovat chloupky a vytváří vzhled objemného obočí.

5. Naneste přípravek na obočí . Krátkými tahy aplikujte přípravek na obočí podél přirozené linie obočí a vyplňte všechna nerovnoměrná místa. Aplikujte gel na obočí přímo na chloupky obočí jako byste použili řasenku. U pudrů na obočí nejprve ponořte šikmý štětec na make-up do pudru a jemným poklepáním na štětec odstraňte přebytečný produkt. Napudrovaný štěteček pak můžete nanést na obočí. Při aplikaci produktu se řiďte přirozeným tvarem obočí. Při nanášení produktu použijte pohyby nahoru, abyste prodloužili délku chloupků obočí.

6. Okraje obkreslete korektorem . Po nanesení produktu na obočí naneste malé množství korektoru podél obrysu obočí, abyste pomohli definovat tvar.

7. Použijte fixační sprej . Fixační sprej pomáhá zajistit dlouhotrvající vzhled vašeho obočí. Držte sprej asi šest palců před obličejem a zavřete oči, než nastříkáte tužidlo.