Jak získat zářící pleť? Zkuste tyto tipy

Naučte se, jak přizpůsobit svou rutinu péče o pleť pro zdravý, přirozený lesk.

Jak získat zářivou pleť

Zářící pleť je známkou zdravé pleti. Zvažte tyto tipy péče o pleť, které pomohou vaší pleti zářit.

1. Pravidelně si myjte obličej jemným čisticím prostředkem na obličej . Mytí obličeje je prvním krokem k získání zářivé pleti. Mytí dvakrát denně jemným čisticím prostředkem pomůže odstranit nečistoty a volné radikály z pokožky a napomůže mdlé pleti vypadat živě.

2. Peeling provádějte maximálně párkrát týdně . Peeling na obličej pomůže odstranit odumřelé kožní buňky a nahromaděné zbytky, které mohou ucpat kožní póry. Stejně tak chemický exfoliátor obsahující kyselinu glykolovou odstraňuje odumřelé buňky a může vaší pleti dodat živý lesk. Používejte peeling na obličej maximálně dvakrát až třikrát týdně. Chemický peeling, jako je peeling na obličej, nepoužívejte častěji než jednou týdně. Mějte na paměti, že přílišná exfoliace snižuje vaši přirozenou kožní bariéru, takže se vyhněte exfoliaci, pokud je vaše pokožka obzvláště suchá nebo podrážděná.

3. Naneste pleťový toner . Toner hydratuje vaši pokožku a umožňuje zvlhčovačům a sérům proniknout hlouběji do vašich pórů.

4. Pro jasnější pleť použijte sérum s vitamínem C . Jak kůže stárne, produkce kolagenu se snižuje, což způsobuje ztrátu elasticity pokožky. Topické přípravky s vitamínem C pomáhají rozjasnit tón pleti a kombinace místního a perorálního vitamínu C může pomoci zvýšit produkci kolagenu, potenciálně pomáhá minimalizovat vrásky a jemné linky. Lidé s obzvláště suchou pokožkou mohou mít prospěch z vrstvení séra s hydratačním krémem.

5. Napěňte hydratační krém . Hydratační krém bez oleje může pomoci vytvořit pružnou, orosenou texturu pokožky. Ráno a večer napěňte krouživými pohyby hydratační krém , abyste pleť doplnili a dodali jí zdravý lesk.

6. Vyzkoušejte hydratační pleťovou masku . Udělejte z pleťových masek součást své pravidelné péče o pleť. Jsou to skvělé produkty pro zlepšení textury pleti a dokážou dodat pořádnou dávku hydratace.

7. Chraňte svou pokožku každodenním opalovacím krémem . UV paprsky mohou způsobit poškození sluncem, což vede k skvrnám, jako jsou tmavé skvrny. Aplikujte denně širokospektrální opalovací krém s SPF 30 nebo vyšším. Pokud vás spálí, zklidněte a hydratujte svou pokožku aloe vera.

8. Hledejte rozjasňující produkty péče o pleť . Třpytivá pleťová mléka obsahující kyselinu hyaluronovou dodají vaší pokožce zářivou záři a napodobují účinky rozjasňovače.

6 změn životního stylu pro zářivou pleť

Pokud chcete vidět změnu ve stavu vaší pleti, zvažte provedení těchto úprav ve vašem životním stylu.

1. Pijte hodně vody . Vaše orgány – včetně kůže – absorbují vlhkost, když pijete vodu. Pití velkého množství vody během dne a vyhýbání se nadměrné konzumaci diuretik, jako je káva a alkohol, může pomoci snížit suchost pokožky.

2. Ujistěte se, že máte dostatek spánku . Dobrý noční odpočinek je nejúčinnějším prostředkem proti stárnutí pro získání zářivé pleti. Produkce kolagenu se zvyšuje, když spíte, redukuje tmavé kruhy pod očima a dodává pleti vláčný pocit.

3. Jezte potraviny s vysokým obsahem antioxidantů . Zdravá strava je klíčem ke snížení výskytu akné a udržení zdravé pokožky. Zdravá jídla s vysokým obsahem antioxidantů a mastných kyselin – jako je avokádo, olivový olej a ořechy – podporují zdraví pokožky, abyste mohli vypadat a cítit se co nejlépe.

4. Užívejte vitamínové doplňky . Vitamin E chrání pokožku před volnými radikály a záněty. Vitamin C a A mohou pomoci rozjasnit tón pleti a zvýšit produkci kolagenu a elastinu v pokožce.

5. Vyhněte se kouření . Kouření zmenšuje krevní cévy na vnější vrstvě kůže, což následně snižuje průtok krve do kůže. Krevní oběh je životně důležitý pro tvorbu kolagenu. Bez něj může vaše pleť vypadat mdle a bledě.

6. Získejte dermatologické vyšetření . Dermatologové mohou pomoci pacientům s kožními onemocněními, jako je ekzém, lupénka a rosacea, a pomoci pacientům dosáhnout zdravé pleti se zářivým leskem. Každý, bez ohledu na typ pleti, může mít prospěch z dermatologického vyšetření, protože dermatologové hledají známky rakoviny kůže a mohou vám pomoci předepsat produkty, které vám pomohou dosáhnout čisté pleti bez skvrn.