Jak si nabarvit řasy: 6 tipů pro tónování řas

Barvení řas může způsobit, že přirozené řasy budou vypadat odvážnější, delší a plnější. Naučte se, jak si barvit řasy doma pomocí sady na barvení řas nebo přírodního barviva hennou.

Co je barvení řas?

Barvení řas je kosmetické ošetření, které obarví vaše přirozené řasy tmavší a vytvoří vzhled delších a plnějších řas. Na rozdíl od aplikace řasenky nebo prodlužování řas může barvení řas trvat až čtyři týdny, nebo dokud řasy přirozeně nevypadnou. Barvení řas se obvykle provádí v salonu, kde vám profesionál na řasy nanese semipermanentní barvivo. Řasy si můžete barvit i doma pomocí sady na barvení řas nebo inkoustu henna.

Jak si barvit vlastní řasy

Můžete si koupit domácí sadu na barvení řas speciálně navrženou pro barvení řas nebo můžete použít přírodní inkoust henna, rostlinné barvivo. Níže je uveden návod krok za krokem, jak bezpečně provést DIY tónování řas:

1. Vyčistěte si řasy . Smyjte veškerý make-up z obličeje a řas pomocí čisticího prostředku nebo odstraňovače make-upu. Chcete, aby vaše řasy byly čisté od nečistot a make-upu. Ujistěte se, že jsou vaše oči před tónováním zcela suché, aby řasy mohly roztok plně absorbovat.

2. Připravte si oční okolí . Vyjměte kontaktní čočky z očí. Pomocí vatového tamponu naneste vazelínu na oblast kolem řas, abyste chránili okolní pokožku před skvrnami od barviv.

3. Smíchejte tónovací roztok . Smíchejte barvicí roztok podle pokynů na krabičce pro barvení řas. Obecně budete muset odstín míchat s tekutým aktivátorem, dokud se nevytvoří pasta. Pokud používáte hennu, smíchejte prášek z henny s trochou vody, dokud se nevytvoří pasta.

4. Naneste odstín . Ponořte čistý špulkový štětec do barevného roztoku a otáčejte jím tak, aby roztok rovnoměrně pokrýval štětec. Nanášejte barvu na řasy, jako byste nanášeli řasenku, od kořínků řas ke konečkům. Naneste barvu na řasy na spodní řasy a poté ji naneste na horní linii řas, jedno oko po druhém.

5. Nechte zpracovat tón . Podobně jako u barvení vlasů budete muset nechat zpracovat odstín. Postupujte podle pokynů na krabičce barvy na řasy. Obecně platí, že u henny budete muset počkat patnáct až dvacet minut.

6. Vymyjte odstín řas . Navlhčete vatový tampon vodou a jemně setřete odstín řas. Možná budete muset použít více vatových tamponů, dokud nebudou vaše řasy čisté. Po tónování se dvacet čtyři hodin vyhněte nanášení očního make-upu.

6 tipů pro barvení řas

Při barvení řas zvažte tyto tipy a triky:

1. Najděte odstín, který odpovídá vašim přirozeným vlasům . Vyberte si barvu na řasy, která odpovídá barvě vašich přirozených vlasů nebo je o odstín či dva tmavší. Pro soudržný vzhled můžete použít odpovídající odstín na obočí.

2. Použijte barvivo speciálně vyvinuté pro řasy . Barvy na vlasy nebo jiné chemické barvy, které nejsou určeny pro řasy, mohou být pro vaše oči škodlivé. Sady na barvení řas jsou speciálně vytvořeny pro řasy a nepoškodí vaše oči, pokud do nich dostanete nějaký barvicí roztok.

3. Proveďte záplatový test . Barvení řas může dráždit pokožku kolem očí. Roztok na barvení řas můžete před prvním použitím otestovat tak, že si přiložíte kousek na vnitřní zápěstí nebo tvář. Pokud skvrna zčervená nebo svědí, nepoužívejte na řasy barvu na řasy.

4. Jdi make-up zdarma. Je bezpečné aplikovat řasenku nebo prodloužení řas na nabarvené řasy, ale pouhým použitím kleštičky na řasy vytvoříte výrazný, přirozený vzhled.

5. Barvujte si řasy každý měsíc . Příliš mnoho barvení řas může způsobit, že vaše přirozené řasy budou křehké – nebarvěte si řasy častěji než jednou za čtyři až šest týdnů. Barvení řas vydrží až čtyři týdny. Pokud si obličej často myjete, odstín řas nemusí vydržet tak dlouho.

6. Naneste sérum na řasy . Abyste si udrželi řasy silné a podpořili růst řas, nanášejte na řasy jednou nebo dvakrát denně sérum na řasy. Některé salonní barvicí služby používají barvy na řasy, které obsahují keratin nebo biotin, aby byly vaše řasy zdravé.